zope - en to tr translation catalogue (98 entries)

en: Everybody
tr: Herkez

en: Site Manager
tr: Site Yöneticisi

en: Site Member
tr: Site Üyesi

en: Book
tr: Kitap

en: Zope 3 API Documentation
tr: Zope 3 Uygulama Programi Arayuzu Belgesi

en: Menu
tr: Menü

en: Zope 3 API Docs
tr: Zope 3 UPA (Uygulama Programı Arayüzü) Belgeleri

en: Known Subclasses
tr: Bilinen alt sınıflar

en: (C-based class)
tr: (C-tabanlı sınıf

en: Base classes
tr: Temel sınıflar

en: There are no known subclasses.
tr: Hiçbir bilinen alt sınıf bulunmamaktadır.

en: There are no implemented interfaces.
tr: Uyarlanmış bir arayüz bulunmamaktadır.

en: Signature
tr: İmza

en: Documentation String
tr: Belgeleme dizgisi

en: type:
tr: tip:

en: Value:
tr: Değer:

en: Interface:
tr: Arabirim

en: Permissions:
tr: İzinler

en: (read)
tr: (oku)

en: (write)
tr: (yaz)

en: There are no attributes in this class.
tr: Bu sınıfta hiçbir öznitelik bulunmamaktadır.

en: Methods
tr: Yöntemler

en: There are no methods in this class.
tr: Bu sınıfta herhangi bir yöntem bulunmamaktadır.

en: There are no base classes.
tr: Hiçbir temel sınıf bulunmamaktadır.

note: Default: "Find"
en: find-button
tr: arama-düğmesi

en: Browse Zope Source
tr: Zope Kaynak Kodunu Gözden Geçiriniz

en: Class Finder:
tr: Sınıf Bulucu:

en: (Enter partial Python path)
tr: (Kısmı Python Erişim Yolunu Giriniz)

en: [top]
tr: [üst]

en: Zope 3 Code Browser
tr: Zope 3 Kodu Gözden Geçirme Aracı

en: Code Browser
tr: Kod Gözden Geçirme Aracı

en: Zope 3 root.
tr: Zope 3 Kök Dizini

en: Configuration Filename
tr: Yapılandırma (Konfigurasyon) Dosyası İsmi

en: Path to the configuration file
tr: Yapılandırma (Konfigurasyon) Dosyasına Erişim Yolu

en: Configuration Package
tr: Yapılandırma (Konfigurasyon) Paketi

en: XML Root Element
tr: XML Kök Ögesi

en: XML element representing the configuration root.
tr: Yapılandırma kökünü gösteren XML Ögesi

en: <i>no name</i>
tr: <i>isim verilmemiş</i>

en: (line ${line})
tr: (line ${line}

en: (name: ${name})
tr: (name: ${name}

en: registered:
tr: Kayıda alınmış:

en: requires:
tr: gerektiren:

en: No interface required.
tr: Arayüz gereksiniminde bulunulmamıştır.

en: Interfaces
tr: Arabirimler

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Browser Views
tr: Tarayıcı Görünümleri

en: presentation type:
tr: sunum tipi:

en: factory path:
tr: yazılım fabrikası yolu

en: resource:
tr: kaynak:

en: Interface Types
tr: Arayüz tipleri

en: Utilities
tr: Yardımcı programlar, Araçlar

en: File:
tr: Dosya :

en: Info:
tr: Bilgi:

en: Handler:
tr: Yönetici:

en: Subdirectives
tr: Alt talimatlar

en: Runtime Information
tr: Çalıştırma ortamı gilgisi

en: Server Control
tr: Sunucu kontrolü

en: ZODB Control
tr: ZODB kontrolü

en: Uptime
tr: Açık kalma süresi

en: System platform
tr: Sistem ortamı

en: Zope version
tr: Zope sürümü

en: Python version
tr: Python sürümü

en: Command line
tr: Komut satırı

en: Preferred encoding
tr: Tercih edilen kodlama

en: Zope Runtime Information
tr: Zope çalıştırma ortamı bilgisi

en: Unavailable
tr: Geçersiz

en: seconds
tr: saniyeler

en: Domain
tr: Etki Alanı

en: Files
tr: Dosyalar

note: Default: "Reload"
en: reload-button
tr: yeniden yükleme düğmesi

en: Name of database
tr: Veritabanının adı

en: Size of database
tr: Veritabanı büyüklüğü

en: days
tr: günler

note: Default: "Pack"
en: pack-button
tr: Paketleme düğmesi

en: ZODB Controller
tr: ZODB kontrol birimi

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Add group information
tr: Grup bilgilerini giriniz

en: Group
tr: Grup

en: Add group folder
tr: Grup dizini giriniz

en: A Group folder
tr: Grup dizini

en: Group Folder
tr: Grup dizini

en: Change group information
tr: Grup bilgilerini değiştiriniz

en: User Name
tr: Kullanıcı adı

note: Default: "Search"
en: search-button
tr: Arama düğmesi

en: Source path
tr: Kaynak yolu

en: Title
tr: Etiket

en: Description
tr: Açıklama

en: Groups
tr: Gruplar

en: Search String
tr: Arama dizgisi

en: A Search String
tr: Arama dizgisi

en: Login
tr: Oturum aç

en: Password
tr: Parola

en: User: ${user_title}
tr: Kullanıcı: ${user_title}

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: RAM Cache
tr: RAM Önbellek

en: Z3 UI
tr: Z3  KA (Kullanıcı Arayüzü)

en: Foo description
tr: Foo açıklamasi

en: Bar
tr: Çubuk
