Plone - en to ca translation catalogue (11 entries)

note: Default: "Welcome to Plone"
en: front-title
ca: Benvinguts a Plone

note: Default: "Congratulations! You have successfully installed Plone."
en: front-description
ca: Felicitats! Heu instal·lat Plone satisfactòriament.

note: Default: "" "<p class='discreet'>" "If you're seeing this instead of the web site you were expecting, the owner of" "this web site has just installed Plone. Do not contact the Plone Team " "or the Plone mailing lists about this." "</p>" "" "<h2>Get started</h2>" "<p>" "Before you start exploring you
en: front-text
ca: <p class='discreet'>Si esteu veient aquesta pàgina en lloc del web que esperàveu, és perquè el propietari d'aquest lloc web tot just ha acabat d'instal·lar Plone. No contacteu amb l'Equip de Plone o amb les llistes de correu de Plone per a reportar-ho.</p><h2>Per començar</h2><p>Abans de començar a explorar el vostre lloc Plone acabat de crear, si us plau, feu el següent:</p><ol>    <li>Asseguréu-vos que heu accedit com a usuari administrador/gestor.        <span class='discreet'>(Heu de visualitzar un link Administració del lloc dalt de tot a la dreta)</span></li>    <li><a href='@@mail-controlpanel'>Configureu el vostre servidor de correu</a>. <span class='discreet'>(Plone necessita un servidor SMTP vàlid per a verificar usuaris i enviar recordatoris de contrasenya)</span></li>    <li><a href='@@security-controlpanel'>Decidiu quin nivell de seguretat voleu al vostre lloc</a>. <span class='discreet'>(Qui pot registrar-se, polítiques de contrasenya, etc)</span></li></ol><h2>Posi's còmode</h2><p>Després d'això, us suggerim que porteu a terme un o més d'aquests punts:</p><ul>    <li>Descobriu <a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation/whatsnew/3.0'>Què hi ha de nou a Plone 3.0</a>.</li>    <li>Llegiu la <a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation'>documentació</a>,  en especial        <a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation/how-to/read-documentation'>Quina documentació hauria de llegir</a>        i        <a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation/faq/server-recommendations'>Recomanacions per a la configuració del servidor</a>.    </li>    <li>Exploreu els <a class='link-plain' href='http://plone.org/products'>productes addicionals disponibles</a> per a Plone.</li>    <li>Llegiu i/o subscriviu-vos als <a class='link-plain' href='http://plone.org/support'>fòrums de suport</a>.</li></ul><h2>Faci'l a la seva manera</h2><p>Plone disposa de molts paràmetres diferents que es poden utilitzar per fer-lo tal i com el voleu. Alguns exemples són:</p><ul>    <li>    Escolliu un tema diferent, o bé seleccioneu-lo dels    <a href='@@skins-controlpanel'>que s'inclouen</a>, o un dels    <a class='link-plain'       href='http://plone.org/products/by-category/themes'>temes disponibles       a plone.org</a>. <span class='discreet'>(Assegureu-vos que el tema és       compatible amb la versió de Plone que esteu utilitzant actualment)</span>    </li>    <li>    <a href='@@types-controlpanel'>    Decidiu quin tipus de flux de treball voleu al vostre lloc. </a>    <span class='discreet'>(El predeterminat és    un flux de treball per a un lloc web stàndard. Si voleu utilitzar Plone com una intranet tancada,    hauríeu d'ajustar els paràmetres del flux de treball en conseqüència)</span>    </li>    <li>       Per defecte, Plone utilitza un editor visual per al contingut.    <span class='discreet'>(En cas que preferiu sintaxi basada en text i/o sintaxi tipus wiki,        podeu canviar-ho al     <a href='@@markup-controlpanel'>panell de control del marcatge</a>)</span>    </li>    <li>...i trobareu molts més paràmetres disponibles a la        <a href='plone_control_panel'>Configuració del lloc</a>.    </li></ul><h2>Digui'ns com l'utilitza</h2><p>Esteu fent alguna cosa interessant amb Plone? Desplegament de llocs grans, casos d'ús interessants? Teniu una empresa que proporciona solucions basades en Plone?</p><ul>    <li>Afegiu els vostres llocs a la <a class='link-plain'        href='http://plone.net/sites'>Relació de llocs Plone</a>.        <span class='discreet'>(O vegeu quins llocs ja hi són!)</span>    </li>    <li>Afegiu la vostra empresa com a <a class='link-plain'        href='http://plone.net/providers'>proveïdora de Plone</a>.</li>    <li>Afegiu un <a class='link-plain'        href='http://plone.net/case-studies'>cas d'estudi</a> que descrigui        el projecte implementat i el client.</li></ul><h2>Descubriu més sobre la nostra arquitectura</h2><p>Plone està basat en el servidor d'aplicacions Zope, i utilitza programació en llenguatge Python. Trobareu més informació sobre aquestes tecnologies a:</p><ul><li>El lloc web del <a class='link-plain' href='http://plone.org'>Sistema de Gestió de Continguts     de codi obert Plone</a>.</li><li>El lloc web del <a class='link-plain' href='http://www.zope.org'>servidor d'aplicacions Zope</a>.</li><li>El lloc web del llenguatge de programació <a class='link-plain' href='http://www.python.org'>Python</a>.</li></ul><h2>Feu una donació a la Fundació Plone</h2><p>Plone ha estat possible només gràcies a l'esforç de milers de persones i centenars d'empreses. La Fundació Plone:</p><ul>    <li>...protegeix i promociona Plone.</li>    <li>...és una organització benèfica registrada 501(c)(3)</li>    <li>...les donacions són deduïbles dels impostos.</li>    <li><a href='http://plone.org/foundation/foundation-donations'>Mostreu el vostre suport!</a></li></ul><p>Gràcies per utilitzar el nostre producte, esperem que us agradi!</p><p>-<a class='link-plain' href='http://plone.org/about/team'>L'Equip de Plone</a></p>

note: Default: "News"
en: news-title
ca: Noticies

note: Default: "Site News"
en: news-description
ca: Noticies del lloc

note: Default: "Events"
en: events-title
ca: Esdeveniments

note: Default: "Site Events"
en: events-description
ca: Esdeveniments del lloc

note: Default: "Past Events"
en: prev-events-title
ca: Esdeveniments anteriors

note: Default: "Events which have already happened."
en: prev-events-description
ca: Esdeveniments que ja han tingut lloc.

note: Default: "Users"
en: members-title
ca: Usuaris

note: Default: "Container for portal users' home directories"
en: members-description
ca: Contenidor per als directoris personals dels usuaris del portal
