Plone - en to eu translation catalogue (11 entries)

note: Default: "Welcome to Plone"
en: front-title
eu: Ongietorri Plonera

note: Default: "Congratulations! You have successfully installed Plone."
en: front-description
eu: Zorionak! Plone ongi instalatu duzu.

note: Default: "" "<p class='discreet'>" "If you're seeing this instead of the web site you were expecting, the owner of" "this web site has just installed Plone. Do not contact the Plone Team " "or the Plone mailing lists about this." "</p>" "" "<h2>Get started</h2>" "<p>" "Before you start exploring you
en: front-text
eu: <p class='discreet'>
    Nahi zenuen webgunea beharrean hau ikusten ari bazara, webgunearen arduradunak
    Plone instalatu berri du. Ez jarri harremanetan Ploneren Garatzaile Taldearekin, 
    ezta Ploneko posta zerrendekin ere
    </p>
    
    <h2>Hasi</h2>
    
    <p>
      Sortu berri duzun Plone ataria erabiltzen hasi aurretik, egin ondorengoa mesedez:
    </p>
    
    <ol>
        <li>Kudeatzaile bezala saioa hasi duzula ziurtatu.
            <span class='discreet'>(Webgunearen goiko eskumako aldean Gunearen Konfigurazioa dioen lotura ikusi beharko zenuke))</span></li>
        <li><a href='@@mail-controlpanel'>E-posta zerbitzaria konfiguratu</a>. <span class='discreet'>(Plonek dabilen SMTP zerbitzari bat behar du erabiltzaileak egiaztatu eta pasahitza berreskuratzeko mezuak bidaltzeko)</span></li>
        <li><a href='@@security-controlpanel'>Zure atariaren segurtasun maila erabaki</a>. <span class='discreet'>(Nork sor ditzakeen erabiltzaileak, pasahitzekiko politika, eta abar)</span></li>
    </ol>
    
    <h2>Ohitu </h2>
    
    <p>Hori egin ostean, honako hauek egitea gomendatzen dizugu:</p>
    
    <ul>
        <li>Ikusi <a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation/whatsnew/3.0'>ze gauza berri eskeintzen dituen Plone 3.0-k</a>.</li>
        <li><a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation'>Dokumentazioa</a> irakurri, batez ere
            <a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation/how-to/read-documentation'>Zein dokumentazio irakurri beharko nuke</a>
            eta
           <a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation/faq/server-recommendations'>Zerbitzariaren instalaziorako gomendioak</a>.
        </li>
        <li>Aztertu Plonerentzat dauden <a class="link-plain" href='http://plone.org/products'>produktu gehiagarriak</a>.</li>
       <li>Irakarru edo/eta harpidetu <a class='link-plain' href='http://plone.org/support'>posta zerrendetera</a>.</li>
    </ul>
    
    <h2>Zure bihurtu</h2>
    
    <p>Plonek ataria zuk nahi duzun zerbait bihurtzeko hainbat ezarpen du. Adibide batzuk:</p>
    
    <ul>
       <li>
       Beste itxura bat probatu, aukeratu
        <a href='@@skins-controlpanel'>badatorren bat</a>, edo
        <a class='link-plain'
           href='http://plone.org/products/by-category/themes'>plone.org-etik deskargatu daitekeen bat</a>. 
          <span class='discreet'>(Ziurtatu, itxura berri hori
          erabiltzen ari zaren Plone bertsioarekin bateragarria dela)</span>
        </li>
    
        <li>
      <a href='@@types-controlpanel'>
        Erabaki zein lan-fluxu mota erabili nahi duzun.</a>
       <span class='discreet'>(Defektuzkoa,
      webgune baten inguruko lan-fluxua da, Plone intranet itxi gisa erabili nahi baduzu,
      lan-fluxuaren ezarpenak behar bezala aldatu beharko dituzu)</span>
        </li>
    
      <li>
        Defektuz, Plonek editore bat erabiltzen du edukia sar dezazun.
        <span class='discreet'>(Testu hutsean idaztea edo/eta wiki formatua nahiago baduzu
            ezarpen hau <a href='@@markup-controlpanel'>konfigurazio panelean</a>
       alda dezakezu)</span>
        </li>
    
        <li>... eta beste hainbat ezarpen ere badaude
            <a href="plone_control_panel">Gunearen Konfigurazioan</a>.
        </li>
    
    </ul>
    
    <h2>Esaiguzu nola erabiltzen duzun</h2>
    
    <p>
    Plonerekin zerbait interesgarria egiten arai zara? Webgune handiak, 
    erabiltze-kasu interesgarriak? Plonen oinarritutako lanak egiten dituen
    enpresa bat duzu?
    </p>
    
    <ul>
       <li>Gehitu zure webguneak <a class='link-plain'
            href='http://plone.net/sites'>Plone atarien zerrendara</a>.
            <span class='discreet'>(Edo begiratu zeintzuk dauden jada zerrendan!)</span>
        </li>
        <li>Gehitu zuren enpresa <a class='link-plain'
          href='http://plone.net/providers'>Plone provider</a> gisa.</li>
        <li>Gehitu <a class='link-plain'
            href='http://plone.net/case-studies'>erabiltzaile kasu bat</a> egindako proiektua
            eta bezeroa azaltzen.</li>
    </ul>
    
    <h2>Gure arkitekturari buruzkoak aztertu</h2>
    
    <p>
    Plone, Zope web aplikazioen zerbitzarian oinarrituta dago eta, Python programazio lengoaia darabil
    Hauei buruzko informazio gehiago:
    </p>
    
    <ul>
    <li><a class='link-plain' href='http://plone.org'>Plone kode askeko
        Eduki Kudeaketa Sistema</a>ren webgunea.</li>
    <li>The <a class='link-plain' href='http://www.zope.org'>Zope
        web aplikazioen zerbitzaria</a>ren webgunea.</li>
    <li><a class='link-plain' href='http://www.python.org'>Python
        programazio lengoaia</a>ren webgunea.</li>
    </ul>
    
    <h2>Eman dirua Plone Fundazioari</h2>
    
    <p>
    Plone, honetarako lan egiten duten milaka pertsona eta ehundaka enpresen
    lanari esker irteten da aurrera. Plone Fundazioak:
    </p>
    <ul>
        <li>...Plone babestu eta ezagutarazten du.</li>
       <li>...501(c)(3) araupean izena emandako erakundea da.</li>
       <li>...emariak zerga aitorpenetatik ken daitezke.</li>
        <li><a href='http://plone.org/foundation/foundation-donations'>Erakutsiguzu zure babesa!</a></li>
    </ul>
    
    <p>Eskerrik asko gure produktua erabiltzeagatik. Gustatuko zaizulakoan gaude!</p>
    
    <p>
    -
    <a class='link-plain' href='http://plone.org/about/team'>Plone Taldea</a>
    </p>

note: Default: "News"
en: news-title
eu: Albisteak

note: Default: "Site News"
en: news-description
eu: Atariko albisteak

note: Default: "Events"
en: events-title
eu: Agenda

note: Default: "Site Events"
en: events-description
eu: Atariko hitzorduak

note: Default: "Past Events"
en: prev-events-title
eu: Hitzordu zaharrak

note: Default: "Events which have already happened."
en: prev-events-description
eu: Jadanik gertatu diren hitzorduak

note: Default: "Users"
en: members-title
eu: Erabiltzaileak

note: Default: "Container for portal users' home directories"
en: members-description
eu: Atariko erabiltzaile-karpetentzako edukiontzia.
