Plone - en to tr translation catalogue (11 entries)

note: Default: "Welcome to Plone"
en: front-title
tr: Plone'a Hoşgeldiniz

note: Default: "Congratulations! You have successfully installed Plone."
en: front-description
tr: Tebrikler! Plone'u başarıyla kurdunuz.

note: Default: "" "<p class='discreet'>" "If you're seeing this instead of the web site you were expecting, the owner of" "this web site has just installed Plone. Do not contact the Plone Team " "or the Plone mailing lists about this." "</p>" "" "<h2>Get started</h2>" "<p>" "Before you start exploring you
en: front-text
tr: <p class='discreet'>Beklediğiniz içeriğin yerine bu sayfayı görüyorsanız bu sitenin sahibi Plone'u yeni kurmuş demektir. Lütfen bu konuyla ilgili olarak PLONE TAKIMINA YA DA PLONE LİSTELERİNE DEĞİL, site sahibine haber verin.</p><h2>Başlarken</h2><p>Yeni yarattığınız Plone sitenizi düzenlemeye başlamadan önce lütfen şunları yapın:</p><ol>    <li>Yönetici kullanıcı (admin/manager) olarak sisteme girdiğinizden emin olun.        <span class='discreet'>(Sağ üst köşede bir Site Ayarları bağlantısı görüyor olmanız gerek.)</span></li>    <li><a href='@@mail-controlpanel'>Posta sunucunuzu ayarlayın</a>. <span class='discreet'>(Kullanıcıları doğrulayabilmek ve parolaları baştan alabilmek için Plone'un geçerli bir SMTP sunucusuna gereksinimi vardır.)</span></li>    <li><a href='@@security-controlpanel'>Sitenizde ne tip güvenlik ayarları istediğinize karar verin</a>. <span class='discreet'>(Kimlerin katılabileceği, parola politikaları vs.)</span></li></ol><h2>Plone'a alışın</h2><p>Bunlardan sonra aşağıdakileri yapmanızı öneririz:</p><ul>    <li><a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation/whatsnew/3.0'>Plone 3.0'daki yenilikleri</a> öğrenin.</li>    <li>Plone ile ilgili <a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation'>belgeleri</a> okuyun, özellikle:        <a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation/how-to/read-documentation'>Hangi belgeleri okumalıyım</a>        ve        <a class='link-plain' href='http://plone.org/documentation/faq/server-recommendations'>Sunucu kurulumu önerileri</a>.    </li>    <li>Plone için yazılmış <a class='link-plain' href='http://plone.org/products'>eklenti ürünlerini</a> inceleyin.</li>    <li>Plone'un <a class='link-plain' href='http://plone.org/support'>destek forumlarını</a> okuyun ve istiyorsanız katılın.</li></ul><h2>Kendinize uyarlayın</h2><p>Plone'un sizin istediğiniz gibi davranmasını sağlayacak bir çok ayarı vardır. Sözgelimi:</p><ul>    <li>    Başka bir tema deneyebilirsiniz. Temaları    <a href='@@skins-controlpanel'>kurulu olanlar içinden</a>, ya da    <a class='link-plain'       href='http://plone.org/products/by-category/themes'>plone.org'da       bulunanlar içinden</a> seçebilirsiniz. <span class='discreet'>(Temanın       kullandığınız Plone sürümüyle uyumlu olmasına dikkat edin.)</span>    </li>    <li>    <a href='@@types-controlpanel'>    Sitenizde farklı bir işakışı kullanabilirsiniz.</a>    <span class='discreet'>(Varsayılan işakışı web sitelerine göre    düşünülmüştür. Plone'u kapalı bir intranet olarak kullanmak    niyetindeyseniz uygun bir işakışı seçmelisiniz.)</span>    </li>    <li>    Plone normalde içeriği düzenlemek için görsel bir editör kullanır.    <span class='discreet'>(Metin tabanlı ya da viki tipi bir yazım kullanmak        isterseniz    <a href='@@markup-controlpanel'>işaretleme denetim panelinde</a> ayarlayabilirsiniz.)</span>    </li>    <li>... daha pek çok ayarı        <a href='plone_control_panel'>Site Ayarları</a> sayfasında bulabilirsiniz.    </li></ul><h2>Bize haber verin</h2><p>Plone ile ilginç bir şey mi yapıyorsunuz? Büyük bir site mi kuruyorsunuz,ilginç kullanım amaçlarınız mı var? Plone tabanlı çözümler üreten birşirketiniz mi var?</p><ul>    <li>Sitenizi <a class='link-plain'        href='http://plone.net/sites'>Plone site listesine</a> ekleyin.        <span class='discreet'>(Ya da listede neler var bakın!)</span>    </li>    <li>Şirketinizi bir <a class='link-plain'        href='http://plone.net/providers'>Plone sağlayıcı</a> olarak ekleyin.</li>    <li>Projenizi ve müşterinizi tanıtan bir <a class='link-plain'        href='http://plone.net/case-studies'>örnek kullanım</a> belgesi        ekleyin.</li></ul><h2>Teknolojimizle ilgili bilgi edinin</h2><p>Plone, Zope uygulama sunucusu üzerine kuruludur ve Python programlama dilinikullanır. Bu teknolojilerle ilgili ayrıntılı bilgi için:</p><ul><li><a class='link-plain' href='http://plone.org'>Plone açık kaynaklı    içerik yönetim sistemi</a> web sitesi.</li><li><a class='link-plain' href='http://www.zope.org'>Zope    uygulama sunucusu</a> web sitesi.</li><li><a class='link-plain' href='http://www.python.org'>Python    programlama dili</a> web sitesi.</li></ul><h2>Plone Vakfı'na bağışta bulunun</h2><p>Plone kendini buna adamış binlerce gönüllünün ve yüzlerce şirketin çabalarıylageliştirilmektedir. Plone Vakfı:</p><ul>    <li>... Plone'u korur ve yaymaya çalışır.</li>    <li>... kayıtlı bir hayır kurumudur.</li>    <li><a href='http://plone.org/foundation/foundation-donations'>Desteğinizi gösterin!</a></li></ul><p>Ürünümüzü kullandığınız için teşekkür ederiz, beğeneceğinizi umarız!</p><p>-<a class='link-plain' href='http://plone.org/about/team'>Plone Takımı</a></p>

note: Default: "News"
en: news-title
tr: Haberler

note: Default: "Site News"
en: news-description
tr: Site Haberleri

note: Default: "Events"
en: events-title
tr: Etkinlikler

note: Default: "Site Events"
en: events-description
tr: Site Etkinlikleri

note: Default: "Past Events"
en: prev-events-title
tr: Geçmiş Etkinlikler

note: Default: "Events which have already happened."
en: prev-events-description
tr: Geçmiş tarihlerde gerçekleştirilmiş etkinlikler.

note: Default: "Users"
en: members-title
tr: Kullanıcılar

note: Default: "Container for portal users' home directories"
en: members-description
tr: Portal kullanıcılarının kişisel klasörlerinin barındığı bölge.
